هر دو تلویزیون اندرویدی و تلویزیون های سامسونگ اکنون به شما امکان می دهند بازی های رایانه شخصی خود را در یک تلویزیون هوشمند از طریق برنامه رایگان Steam Link  اجرا کنید. در اینجا می خواهیم به شما نشان دهیم که چگونه می توانید بازی های رایانه ای را در تلویزیون هوشمند خود اجرا کنید

Steam بستر اصلی بازی PC است. و در حالی که ممکن است برخی از برخورد محکم آن بر روی رایانه شخصی محتاط باشند ، این موقعیت را از طریق حضور ثابت ویژگی های عالی برای بازی دوستانه توجیه می کند. یکی از بهترین پیشرفت های سال های اخیر Steam Link و Remote Play است.

اولی به شما امکان می دهد بازی های رایانه ای را از رایانه شخصی خود به دستگاه های دیگر ، از جمله تلویزیون هوشمند خود منتقل کنید ، در حالی که دومی به شما امکان می دهد بازی های رایانه شخصی خود را در دستگاه های دیگر بازی کنید حتی اگر در ان شبکه نیستید!

یادداشت:

  • برای بهترین عملکرد ، شما باید هم کامپیوتر اصلی خود و هم تلویزیون خود را از طریق کابل اترنت به اینترنت متصل کنید. در صورت عدم موفقیت ، باید یک آداپتور خانگی را در نظر بگیرید که هنوز اتصال پایدار تری نسبت به Wi-Fi ارائه می دهد.
  • همچنین می توانید با اضافه کردن آنها به کتابخانه Steam خود ، از این روش برای انجام بازی های غیر Steam (و حتی بازی های کنسول شبیه سازی شده) استفاده کنید.

بازی از راه دور و Steam Link را فعال کنید

 ابتدا مطمئن شوید که Remote Play روی رایانه ای که می خواهید بازی های خود را پخش کنید فعال شده است. Steam را روی آن رایانه باز کنید ، روی “Steam -> Settings -> Remote Play” کلیک کنید و مطمئن شوید که کادر “فعال کردن Remote Play” بررسی شده است.

how-to-play-pc-games-smart-tv-enable-remote-play

در این مرحله ، اگر بازی های غیر Steam وجود داشته باشد که ممکن است بخواهید از طریق تلویزیون خود بازی کنید ، با کلیک کردن روی “افزودن یک بازی” در گوشه سمت چپ پایین Steam و “افزودن یک بازی غیر Steam” ، آنها را به Steam اضافه کنید. تمام بازی هایی را که می خواهید اضافه کنید انتخاب کنید ، سپس روی “افزودن برنامه های انتخاب شده” کلیک کنید.

play-pc-games-on-smart-tv-add-non-steam-games

در مرحله بعد ، برنامه Steam Link را در تلویزیون خود بارگیری کنید. اگر تلویزیون Android دارید ، برنامه Steam Link را از طریق Play Store در تلویزیون بارگیری کنید. در یک تلویزیون سامسونگ ، برنامه Steam Link را در مرکز هوشمند Samsung پیدا خواهید کرد.

کنترلر را به تلویزیون وصل کنید

کنترل کننده را از طریق بلوتوث متصل کنید

 اکنون زمان آن رسیده است که گیم پلی خود را به تلویزیون وصل کنید. بیشتر تلویزیون ها دارای بلوتوث هستند و باید بتوانید به تنظیمات تلویزیون بروید ، گزینه بلوتوث را پیدا کنید ، سپس کنترلر خود را جستجو کنید. برای پیدا کردن کنترلر ، باید تلویزیون شما در حالت جفت شدن باشد.

play-pc-games-on-smart-tv-select-bluetooth-device
  • برای قرار دادن یک کنترلر Xbox 360 / One در حالت جفت ، دکمه Xbox را فشار دهید تا به آرامی چشمک بزند ، سپس دکمه جفت گیری را در قسمت بالای کنترلر نگه دارید تا اینکه چراغ دکمه Xbox سریعتر چشمک بزند.
  • برای قرار دادن یک کنترل کننده PS4 در حالت جفت ، دکمه های PlayStation و Share را روی کنترلر فشار دهید و نگه دارید تا نوار نور به سرعت چشمک بزند.

کنترل کننده شما باید همانطور که در صفحه تلویزیون شما کشف شده ظاهر شود. آن را با استفاده از کنترل از راه دور خود انتخاب کنید و به تلویزیون شما متصل خواهد شد.

کنترلر را به روشی دیگر متصل کنید

how-to-play-pc-games-smart-tv-8bitdo

اگر تلویزیون شما بلوتوث ندارد ، جایگزین این است که کنترلر خود را با استفاده از یک کابل USB به آن وصل کنید. یا اگر واقعاً بی سیم کار کرده اید می توانید یک دانگل بی سیم مانند آداپتور بلوتوث 8Bitdo دریافت کنید ، که به پشت تلویزیون شما وصل می شود و سپس یک سیگنال بلوتوث را به کنترلر شما منتقل می کند.

نتیجه

با استفاده از رایانه شخصیتان ، Remote Play فعال شده وبه  کنترلر متصل شده است ، اکنون می توانید به برنامه Steam Link در تلویزیون هوشمند خود بروید و بازی های رایانه شخصی خود را اجرا کنید. اگر کیفیت مناسب نیست یا عملکرد نامناسب است ، در برنامه Steam Link در تلویزیون خود تنظیمات کیفیت را از زیبا تا متوازن یا سریع تنظیم کنید.

منبع : سایت Make Tech Easier